نوروفیدبک

نتیجه یک بررسی 6 ساله در آمریکا نشان داد: علائم بیش فعالی و عدم تمرکز کودکان حتی پس از درمان دارویی نیز باقی می ماند مطلب ویژه

مرکز روانشناسی و نوروفیدبک سایبر تبریز؛ علائم بیش فعالی و عدم تمرکز کودکان حتی پس از درمان دارویی نیز باقی می ماند مرکز روانشناسی و نوروفیدبک سایبر تبریز؛ علائم بیش فعالی و عدم تمرکز کودکان حتی پس از درمان دارویی نیز باقی می ماند

  

ترجمه و بازنویسی: امین اسداله پور//

نتایج یک پژوهش در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا که ۶ سال به طول انجامید، نشان داد که ۹۰ درصد کودکانی که برای درمان آن ها از دارو استفاده شده است، همچنان و پس از ۶ سال از علائم جدی و شدید این اختلال رنج می برند.

این پژوهش در شماره فوریه ۲۰۱۳ مجله Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry چاپ شده است و طولانی ترین پژوهشی بوده که تاکنون در آمریکا به بررسی کودکان دچار بیش فعالی و کمبود توجه پرداخته است. در این پژوهش ۱۸۶ کودک ۳ تا ۵ ساله که مبتلا به بیش فعالی و کمبود توجه بودند، تحت درمان دارویی قرار گرفتند و به مدت ۶ سال علائم رفتاری، پیشرفت تحصیلی و فراوانی و شدت علائم اختلال  آن ها به طور مرتب مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که ۹۰ درصد کودکانی که تحت درمان دارویی بودندٰ، پس از ۶ سال درمان، نسبت به کودکانی که دچار این اختلال بودند اما دارویی دریافت نکرده بودند، علائم شدیدتر و بیشتری از بیش فعالی، عدم تمرکز و تکانشگری را نشان دادند.

در حال حاضر ۷ درصد از کودکان در آمریکا به اختلال بیش فعالی و کمبود توجه مبتلا هستند و سالانه بین ۳۶ تا ۵۲ میلیارد دلار صرف درمان این کودکان می شود.

منبع: www.ScienceDaily.com

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.