نوروفیدبک

اخبار علمی

درباره ما

نوشته شده توسط مدیر سایت. Posted in اخبار علمی

مرکز روانشناسی و نوروفیدبک سایبر، در مردادماه 1390 از سوی آقای دکتر امین اسداله پور و خانم زهرا بهادری در تبریز تاسیس شد و امروزه جزو مراکز پیش رو در زمینه نوروفیدبک، بیوفیدبک و روان درمانی در کشور است.

اهداف و بخش ها

هدف اصلی مرکز سایبر، ارائه خدمات نوروفیدبک، بیوفیدبک، رواندرمانی و مشاوره به صورت کاملا تخصصی و علمی و با قیمت هایی عادلانه و رقابتی است.

این مرکز شامل بخش های مختلف نوروفیدبک، بیوفیدبک، نقشه مغزی (QEEG) به عنوان بخش های اصلی و محوری مرکز، درمان شناختی رفتاری بزرگسالان، زوج درمانی، روان درمانی و روانشناسی کودک، گفتاردرمانی (جهت اختلالات گفتاری زبان همچون لکنت)، آزمون های روانشناختی و هوش، و بخش خدمات تخصصی نوروبیوفیدبک و افزایش عملکرد برای ورزشکاران و مدیران می باشد.

ویژگی ها

در مرکز روانشناسی و نوروفیدبک سایبر، کلیه درمانگران و متخصصان، به صورت کاملا تخصصی به ارائه خدمات می پردازند. به عنوان مثال، روانشناس کودک مرکز، صرفا در حیطه مشکلات و اختلالات کودکی به ارائه خدمات می پردازد و ارائه خدمات روان درمانی به بزرگسالان یا زوج ها بر عهده متخصصان دیگر آن حوزه ها در مرکز است. این مساله یکی از مهمترین ویژگی های مرکز روانشناسی و نوروفیدبک سایبر است که باعث تخصصی بودن و کیفیت بسیار بالای خدمات ارائه شده از سوی مرکز می شود.

ویژگی دیگر مرکز، ارائه خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک در اتاق های اختصاصی و بزرگ است. در حالی که در اکثر مراکز نوروفیدبک، ارائه خدمات در فضاهای کوچک و کابینی و به صورت حضور همزمان چند مراجع در یک اتاق انجام می گیرد، در مرکز سایبر، به ازای هر مراجع، یک اتاق کامل و اختصاصی در نظر گرفته می شود تا هم مراجعین به راحتی و بدون استرس و مزاحمت بتوانند از خدمات و درمان های ارائه شده بهره مند شوند و هم درمانگران و متخصصان مرکز بتوانند با تمرکز و کیفیت بسیار بالا به ارائه خدمات خود بپردازند.

ویژگی مهم دیگر، به درمانگران نوروبیوفیدبک مربوط می شود. در مرکز سایبر، درمانگران حالت تکنیسین- به این معنی که فقط الکترودها را نصب کنند و از مکانیزمهای روانشناختی، مغزی و فنی نوروفیدبک بی خبر باشند- ندارند. بلکه درباره آن چه انجام می دهند کاملا آگاه بوده و تحت آموزش قرار گرفته اند. بعلاوه نوروتراپیست های مرکز، علاوه بر طی دوره های آموزشی و تخصصی نوروفیدبک، قبل از آغاز کار با مراجعین، به مدت یک ماه نیز زیر نظر مدیریت مرکز دوره کارآموزی و کارورزی را سپری می کنند و پس از کسب اطمینان از آمادگی و مهارت لازم، اجازه کار مستقیم با مراجعین را پیدا می کنند.

لازم به ذکر است که طراحی پروتکل های درمانی همه مراجعان نوروفیدبک در همه مراکز سایبر، از سوی دکتر اسداله پور و با بهره مندی از تکنولوژی پیشرفته نقشه برداری مغزی (QEEG) صورت می گیرد که منجر به اختصاصی شدن و دقت بالای پروتکل های درمانی برای هر فرد می شود.

مجموعه ویژگی های ذکر شده، باعث نرخ بالای بهبودی و موفقیت درمانی در میان مراجعان مرکز سایبر شده است.

مراکز سایبر

همانگونه که گفته شد، دفتر مرکزی مرکز روانشناسی و نوروفیدبک سایبر در مرداد ماه 1390در تبریز افتتاح شد. در فروردین 1391،  شعبه هلال احمر این مرکز، در کلینیک استاد شهریار هلال احمر تبریز به عنوان نخستین بخش نوروفیدبک و بیوفیدبک هلال احمر کشور راه اندازی شد. در دی ماه 1392 نیز شعبه ارومیه مرکز به عنوان نخستین مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک در ارومیه، راه اندازی گردید. همچنین در پایان مهرماه 94 نیز بخش نوروفیدبک و بیوفیدبک کلینیک امام رضای شهرداری تبریز آغاز به کار کرد.

اعضای مرکز روانشناسی و نوروفیدبک سایبر

دکتر امین اسداله پور- دکترای تخصصی علوم اعصاب شناختی- مدیر مرکز

دکتر زهرا بهادری- دکترای تخصصی روانشناسی

دکتر پریا فاروقی- دکترای تخصصی روانشناسی

خانم سعیده امینی- فوق لیسانس روانشناسی بالینی

خانم مهرناز دادخواه- فوق لیسانس روانشناسی عمومی